Jałowiec Pfitzera (Juniperus pfitzeriana)

Chwilowy brak

Jałowiec Pfitzera - GOLD STAR - Juniperus pfitzeriana

Kod produktu: 98776
15,00

Jałowiec Pfitzera Gold Star (inaczej Jałowec pośredni Gold Star) to dosyć szybko rosnąca złota odmiana jałowca o niewielkich wymaganiach glebowych. Po 10 latach osiąga 50cm wysokości i 1-2m szerokości. Lubi słoneczne i przepuszczalne stanowiska. Jest odporny na mróz. Polecany do parków i ogrodów przydomowych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość docelowa: 50-100cm
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5a
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie igieł: żółte, złociste
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha

Jałowiec Pfitzera Gold Star

złocista odmiana o gwieździstym, piętrowym pokroju

 

Jałowiec Pfitzera Gold Star znany również jako Jałowiec pośredni Gold Star to odmiana wyselekcjonowana w Kanadzie w 1961 roku. Jest to okrywowa roślina o gwieździstym, wzniesionym pokroju. Rośnie dosyć szybko osiągając po 10 latach 0,5m wysokości i 1-2m średnicy. Igły to drobne żółte łuski najlepiej wybarwione u nowych przyrostów. Młode pędy wyrastają gwieździście, delikatnie opadają, z czasem tworząc ciekawe piętrowe formy.

 

Jałowiec Pfitzera Gold Star ma dosyć małe wymagania. Lubi podłoża przepuszczalne, niezbyt żyzne. Stanowisko powinno być dobrze nasłonecznione. Jałowce nie lubią nadmiernej wilgoci i cienia - rośliny częściej chorują i zamierają. Nie lubią także przesadzania. Są w pełni mrozoodporne.

 

Jałowiec Pfitzera Gold Star doskonale sprawdzi się w jako samotnik w ogrodzie czy parku. Ciekawie wyglądają również sadzone w grupach. Polecany jako roślina okrywowo-zadarniająca na skarpy czy skalniaki.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jałowiec Pfitzera - GOLD STAR - Juniperus pfitzeriana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Jałowiec Pfitzera - sadzonki Juniperus pfitzeriana różne odmiany w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki

 

Jałowiec Pfitzera to gatunek powstały ze zmieszania jałowca sabińskiego i chińskiego. Jego naturalne stanowisko określa się jako Mongolię.  Juniperus xpfitzeriana dorasta zazwyczaj do 2-3m wysokości. Charakteryzuje się dwojakim ulistnieniem - igły i łuski. Nie ma dużych wymagań siedliskowych. Dodatkowo jałowce pfitzera odporne są na mróz i suszę. Krzewy dobrze znoszą cięcie i formowanie (po którym dobrze się regenerują). Jałowiec Pfitzera ma wiele ozdobnych odmian (ponad 100), różniących się od siebie pokrojem, wzrostem czy ubarwieniem igieł. Do ciekawych należą między innymi dostępne w naszej szkółce jałowce Gold Star, Golden Saucer i Golden Joy o złocisto-żółtym zabarwieniu. Często można spotkać jałowce w wersji szczepionej na pniu. Tworzą one ciekawe drzewka o oryginalnym pokroju - od płaczących, przez rozłożyste po wzniesione do góry.  Oferowane przez nas sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej. Jałowce są dobrze ukorzenione, zdrowe i gotowe do sadzenia. Znajdą zastosowanie w każdym parku i ogrodzie.