Hortensje bukietowe (Hydrangea paniculata)

Hortensja bukietowa - PINKY WINKY - Hydrangea paniculata

Kod produktu: 10269
Producent: Szkółka Zacywilki
35,00

Hortensja bukietowa Pinky Winky to poszukiwana odmiana, która wyróżnia się dwukolorowymi kwiatami - przebarwione od białego do czerwonego koloru. Kwitnie w lipcu i pozostaje dekoracyjna do końca jesieni. Jako odmiana bukietowa nie straszne są jej polskie mrozy, kwitnie na nowych pędach, wymaga żyznego lekko kwaśnego podłoża.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 150cm
Szerokość docelowa : 100cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: żyzna, próchnicza, przeciętna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowice mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna, obojętna
Pokrój rośliny: luźny pokrój
Ubarwienie liści: zielone
Pora kwitnienia : od sierpnia do października
Kolor kwiatów: białe/różowe/czerwone

Hortensja Pinky Winky
- posiada białe kwiaty wybarwiające się na różowy kolorHortensja 'Pinky Winky' posiada wiechowate początkowo białe kwiatostany składające się z dwóch rodzajów kwiatów: płonnych i płodnych.  Pojawiają się już w lipcu a pozostają dekoracyjne do końca jesieni, mocno przebarwiając się na różowo. Także zimą - przyprószone szronem lub ścięte mrozem - dodają ogrodowi uroku. Zaletą odmiany jest też umiarkowany wzrost. Krzew ma luźny pokrój, sztywne pędy, dorasta do 1,5-2m wysokości . Regularnie cięty krzew będzie niższy. Hortensja 'Pinky Winky' ma przewagę nad popularną hortensją ogrodową. Będąc odmianą bukietową, nie straszne są jej polskie mrozy i wiosenne przymrozki, kwitnie każdego lata na nowych pędach. Hortensje bukietowe świetnie zimują w naszym klimacie i nie ma konieczności osłaniania ich na zimę. To także zdrowe rośliny, przy których nie będziemy musieli stosować chemii. Odmiana ta, jak wszystkie hortensje, potrzebuje zasobnego próchniczego wilgotnego podłoża o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska w półcieniu, ale jeśli zapewnimy jej dostatecznie dużo wilgoci, będzie rosła także w słońcu. Hortensje bukietowe lepiej od ogrodowych znoszą słoneczną wystawę. Hortensje to wodne kwiaty , więc są wrażliwe na brak wody, w czasie suszy wymagają więc podlewania. Ponieważ hortensje bukietowe zawiązują pąki kwiatowe na nowych pędach, nie ma ryzyka ich przemarznięcia. Z tego powodu też co roku silnie przycina się je wiosną, co pobudza rośliny do wydania większych kwiatów a także ogranicza ich rozmiary i poprawia pokrój. Krzew świetnie wygląda posadzony zarówno w swoim towarzystwie jak i na rabatach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Hortensja bukietowa - PINKY WINKY - Hydrangea paniculata
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Hortensja bukietowa - odmiany Hydrangea paniculata w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki hortensji bukietowej


Hortensja bukietowa - odmiany z tego gatunku najchętniej wybierane są do ogrodów. Wyróżniają je piękne, wielobarwne kwiatostany pojawiające się na jednorocznych pędach oraz duża wytrzymałość ma mróz. Hortensja bukietowa biała to m.in.: Grandiflora, Polar Bear, Phantom i Kyushu. Niskie hortensje do donic to np. hortensja bukietowa Polestar, hortensja bukietowa Sundae Fraise. Pięknie zmieniające kolor, wiechowate kwiaty posiada hortensja bukietowa Vanilla Fraise, hortensja bukietowa Fraise Melba, Hydrangea paniculata Pinky Winky. Popularne są również hortensje na pniu np. odmiana Vanilla Fraise, Polar bear i inne. Sadzenie hortensji bukietowej możliwe jest przez cały rok - o ile podłoże nie jest zmarznięte. Hortensja na zimę nie wymaga okrywania. Wiosną należy przeprowadzić dość mocne cięcie hortensji bukietowej - zazwyczaj nad trzecim oczkiem. Podczas kwitnienia warto zapewnić roślinie stałą wilgotność. Nawożenie wiosną i przed kwitnieniem przedłuży pojawianie kwiatów. Hortensja bukietowa wymagania ma małe. Podłoże powinno być zakwaszone i wilgotne. Odmiany bukietowe znajdą zastosowanie w każdym ogrodzie. Nie są to rośliny wymagające dużej uwagi.