Glicynia (Wisteria)

Glicynia chińska - Wisteria sinensis

Kod produktu: 7654433
20,00

Glicynia chińska (inaczej wisteria lub słodlin chiński) to długowieczne pnącze dorastające do 10-18m długości (rocznie 1-3m). Posiada piękne fioletowe kwiatostany pojawiają się w maju, dopiero po przekwitnięciu ukazują się jasnozielone liście. Roślina wymaga stanowiska przepuszczalnego, żyznego i piaszczystego o lekko zasadowym ph. Powinna rosnąć na słonecznym miejscu, osłoniętym, a na zimę okrytym. Nadaje się na drzewa bonsai, potrzebuje mocnych podpór i może wspinać się po obumarłych drzewach nadając im uroku. Spotykana również jako ozdoba ścian.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c3
Wysokość sadzonki : ok 20cm
Wysokość docelowa: 10-18m
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: lekko zasadowa
Pokrój rośliny: pnącze
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : maj
Kolor kwiatów: fioletowe

Glicynia chińska (wisteria)

- to długowieczne pnącze o urokliwych fioletowych kwiatostanach

 

Glicynia chińska to roślina dziko rosnąca w środkowych Chinach. Jako długowieczne pnącze dożywa nawet do 100lat. Roślina jest stosunkowo szybko-rosnca - roczne przyrosty wynoszą średnio 1-3m, docelowo dorastając do 10-18m długości. Kwiatostany są długie (15-30cm), złożone ze zwartych, motylkowych, fioletowych kwiatów, pojawiają się na roślinie już w maju (u roślin 4-5 letnich). Po przekwitnięciu ich miejsce zajmują złożone jasnozielone ozdobne liście. Pędy skręcaja się prawostronnie.

 

Wisteria chńska wymaga gleb przepuszczalnych, żyznych ewentualnie piaszczystych, najlepiej odkwaszonych, nawożonych obornikiem i nawozami fosforanowymi. Na zimę młodą sadzonkę należy okryć, aby nie przemarzła. Lubi stanowisko słoneczne, osłonięte przed wiatrem. Należy ją pielęgnować poprzez dwukrotne przycinanie w ciągu roku.

 

Zastosowanie glicyni chińskiej to głównie jako ozodbne pnącze w ogrodzie - z powodzenie zajmie obumarłe drzewa służące jej na podpory (możliwe wykorzystanie innych mocnych materiałów na podporę). Można ją również formować na drzewa bonsai zdobiące teren wokół domu .

 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Glicynia chińska - Wisteria sinensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz