derenie białe (Cornus alba)

Dereń biały - SIBIRICA VARIEGATA - Cornus alba

Kod produktu: 857331
18,00

Dereń biały Sibirica Variegata to prosty w uprawie krzew ozdobny, którego cechami charakterystycznymi są pstre wybarwienie liści oraz czerwone pędy. Polecany do nasadzeń pojedynczych, także do tworzenia żywopłotów. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość sadzonki : 40cm
Wysokość docelowa: 250cm
Szerokość docelowa : 250cm
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień, cień
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: zielone z białą obwódką
Pora kwitnienia : maj - czerwiec
Kolor kwiatów: białe

Dereń biały Sbirica Variegata 

- czerwone pędy i dwubarwne liście to największe walory dekoracyjne tej odmiany 

 

Ozdobny krzew derenia białego Sibirica Variegata wyróżnia się intensywne pstrym wybarwieniem liści. Białe obwódki kontrastują z zielonym środkiem. Są średniej wielkości, jajowate lekko pomarszczone. Jesienią pięknie wybarwiają się na różowy kolor, Świetny akcent kolorystyczny, który wniesie oryginalne ubarwienie do naszego ogrodu. Rośnie stosunkowo szybko, jest średniej wielkości krzewem  - docelowo osiągając ok. 2,5m wysokości i szerokości. Pokrój zwarty, liście gęsto pokrywają pędy.

 

Kolejną ozdoba w przypadku derenia Sibirica Variegata jest czerwony kolor pędów, który uwypukla się gdy roślina zgubi liście. Szczególnie efektownie krzew wygląda na tle śnieżnej zimy. 

 

Białe kwiaty pojawiają się w czerwcu (na nie przycinanych pędach), nie są one specjalnie dekoracyjne. Owoce w formie białych  kuleczek, kontrastują z przebarwiającymi się liśćmi. 

 

Cornus alba Sibirica Variegata jest wyjątkowo mało wymagający co do warunków glebowych. Nie straszne mu ziemie piaszczyste oraz gliniaste. Jest tolerancyjny względem odczynu pH. Ma szeroki zakres stanowiska od słonecznego, przez półcieniste do cienistego. Jedyne wymaganie to przycinanie pędów wczesną wiosną - krzew wtedy jest bardziej zwarty, ograniczamy jego wzrost oraz sprawiamy że pędy mają bardziej wyrazisty, czerwony kolor. 

 

Dereń Sibirca Variegata dobrze wygląda posadzony pojedynczo na rabacie. Dzięki kremowobiałej obwódce liści rozjaśnia nasadzenia złożone z ciemniejszych roślin. Świetnie nadaje się również na formowane żywopłoty

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Dereń biały - SIBIRICA VARIEGATA - Cornus alba
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Derenie białe- różnorodne odmiany Cornus alba w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki derenia


Dereń biały występuje w sprzedaży w wielu cennych, odmianach ozdobnych. Dużym atutem tych krzewów jest łatwa uprawa derenia białego. Są to rośliny o małych wymaganiach siedliskowych, wilgotnościowych i dobrze radzą sobie w stanowiskach słonecznych i półcienistych. Cornus alba słynie głównie z ładnych, często czerwonych pędów i wielobarwnych liści z nakrapianym marginesem. Często poszukiwane odmiany to np.dereń biały Sibirica Variegata, Cornus alba Ivory Halo, dereń biały Elegantissima o czerwonych pędach i zielonych liściach z białym marginesem. Odmiana Gouchaulti ma liście wybarwione na żółto zielono. Liście dereni białych słyną również z pięknej kolorystyki jesiennej - w zależności od odmiany przyjmują odcienie różu, czerwieni i szkarłatu. Podczas zimy pędy derenia białego ukazują ciekawą barwę - zazwyczaj młode pędy są czerwone. Sadzonki derenia białego oferowane w naszej szkółce to rośliny z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, pochodzące z uprawy pojemnikowej. Zapraszamy do zakupów stacjonarnych i poprzez stronę internetową - atrakcyjne ceny derenia białego.