Dereń jadalny (Cornus mas)

Dereń jadalny - WYDUBIECKIJ - Cornus mas

Kod produktu: 876543
80,00

Dereń jadalny Wydubieckij to jedna z popularna, ukraińska odmiana. Ceniona ze względu na wysoką plenność. Owocuje w drugiej połowie sierpnia. Szczepoiona sadzonka pochodząca z uprawy pojemnikowej, z doskonale rozwiniętym układem korzeniowym.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok. 80-100cm
Wysokość docelowa: 200cm
Szerokość docelowa : 250cm
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: mrozoodporna
PH Gleby: obojętny/zasadowy
Ubarwienie liści: zielone
Pora kwitnienia : marzec
Pora owocowania: sierpień/wrzesień
Kolor kwiatów: żółte
Kolor owoców: czerwone

Dereń jadalny Wydubieckij

- popularna, bardzo plenna odmiana pochodząca z Ukrainy

 

Dereń jadalny Wydubieckij to popularna ukraińska odmiana. Cechuje się umiarkowanym wzrostem. Roślina przyjmuje postać rozłożystego krzewu, lub małego drzewka o docelowej wysokości w okolicach 3-5 metrów. 

 

Dereń jadalny Wydubieckij to jedna z bardziej plennych odmian. Średni zbiór z kilkunastoletniego drzewa to nawet 50kg. Bardzo wydajna odmiana, która jest chętnie wybierana na plantacje towarowe (również z tego powdu że owoce bardzo dobrze utrzymują się na drzewie). Okres dojrzewania przypada na połowę sierpnia, co sprawia że jest to średnio-późna jak derenia jadalnego pora.

Owoce derenia jadalnego Wydubieckij  osiągają wagę ok. 6,5g. Mają ciemnoczerwone zabarwienie i cechują się kształtem "wydłużonej gruszki". W smaku nieco cierpkie, słodko-kwaśne. Zawartość cukru w owocach tej odmiany derenia jadalnego to ok. 7,5%. Co więcej, owoce te zawierają również dużą ilość witaminy P, która to ułatwia przyswajanie witaminy C oraz świetnie wpływa na układ krwionośny. Zastosowań jest bardzo wiele - można zjadać je na surowo, suszone bądź przygotować przetwory takie jak dżemy, lub konfitury. Owoc derenia jadalnego jest również świetnym składnikiem win oraz nalewek.

 

  • pora owocowania - połowa sierpnia 
  • średni plon z kilkunastoletniego drzewa ok. 50kg 
  • średnia waga owocu 6,5g
  • zawartość cukrów 7,5% 
  • kształt owoców  - gruszkowy
  • kolor owoców ciemnoczerwony 
  • przeznaczenie - owoce szczególnie polecana na przetwory nalewki

 

Dereń jadalny Wydubieckij nie ma wygórowanych wymagań glebowych, najlepiej będzie sobie radził na glebie wapiennej, żyznej, przepuszczalnej. Ważny jest również wybór nasłonecznionego stanowiska, wtedy plon jest wyższy i lepszej jakości. Dereń jadalny Wydubieckij jest także wysoce mrozoodporny, niestraszna jest mu również susza, jak i warunki miejskie.

 

dereń jadalny odmiany

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Dereń jadalny - WYDUBIECKIJ - Cornus mas
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz