Cyprysiki nutkajskie (Chamaecyparis nootkatensis)

Cyprysik nutkajski - GOLDEN WATERFALL - Chamaecyparis nootkatensis

Kod produktu: 455664
90,00

Golden Waterfall to pierwsza odmiana cyprysika nutkajskiego o wyraziście żółtym wybarwieniu igieł. Pokrój płaczący, wąski. Najlepiej  sadzić go w miejscach słonecznych, eksponowanych. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok. 50cm
Wysokość po 10 lat. : 180cm
Szerokość po 10 lat. : 90cm
Wysokość docelowa: 6m
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: żyzna, przepuszczalna, próchnicza
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaczący, wąski
Ubarwienie igieł: żółte, złote, zółto-zielone

Cyprysik nutkajski Golden Waterfall

- odmiana o złocistym wybarwieniu łusek

 

 

Cyprysik nutkajski Golden Waterfall to rzadko spotykana, choć niezwykle cenna odmiana. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów roślin. Wyróżnia się oryginalnym - złocistym wybarwieniem łusek. Najintensywniej ta kolorystyka jest uwidoczniona w miesiącach jesienno-zimowych. Latem natomiast łuski zachowują delikatny, cytrynowy odcień. Pokrój wąski strzelisty, gałęzie jak przystało na gatunek mocno przewieszone. Tempo wzrostu umiarkowane, po 10 latach może osiągnąć ok. 160-180 cm wysokości i ok. 80-90 cm szerokości.

 

Cyprysik nutkajski Golden Waterfall najlepiej rośnie na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych. Wymaga stanowiska słonecznego, to wtedy najładniej się wybarwia, w cieniu roślina przybierze kolor jasnozielony. Odmiana całkowicie mrozoodporna.

 

Chamaecyparis nootkatensis Golden Waterfall to iglak wyróżniający się barwą i pokrojem. Niezastąpiony jako soliter, również do małego ogrodu przydomowego. Warto tej roślinie wybrać miejsce eksponowane, lub na tle roślin o zielonej barwie - wtedy atuty będą najlepiej się prezentować. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Cyprysik nutkajski - GOLDEN WATERFALL - Chamaecyparis nootkatensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Cyprysik nutkajski - szczepione odmiany Chamaecyparis nootkatensis w ofercie szkółki roślin


Cyprysik nutkajski to gatunek należący do rodzaju cyprysów. Są to zazwyczaj wolno rosnące drzewa osiągające do 650 lat, dorastające nawet do 25m wysokości. Korony są zwykle smukłe, wąskostożkowe, pędy boczne płaskie i często przewisające. W zależności od odmiany cyprysika nutkajskiego można wyróżnić kilka odcieni igieł/łusek - od zielonych, przez żółto zielone, pstre po niebieskawo-srebrzyste. Rozmnażanie cyprysika odbywa się najczęściej poprzez szczepienie. W ofercie naszej szkółki znajdziecie Państwo odmiany Pendula, Gloria Polonica, Jubilee, Golden Watrefall i wiele innych. Cyprysiki to fajne rośliny zimozielone do ogrodu. Oferowane przez nas sadzonki pochodzą z uprawy w doniczce. Gwarantuje to dobrze rozwinięty system korzeniowy i prawidłowy wzrost rośliny w kolejnych latach. Odmiany cyprysika oferowane przez nas są zdrowe, prowadzone przy paliku, wolne od chorób i szkodników. Oferujemy sprzedaż wysyłkową i stacjonarną. Nasza szkółka drzew i krzewów ozdobnych przykłada wszelkich starań, aby nasze sadzonki cieszyły się sławą i z dumą gościły w Waszych ogrodach.