Cis (taxus)

Cis pośredni - WOJTEK - Taxus Media

Kod produktu: 89711
Producent: Szkółka Zacywilki
18,00

Cis pośredni Wojtek to ceniona odmiana żywopłotowa, charakteryzująca się wielokolumnowym pokrojem. Jest odporna na mróz, oraz mało wymagająca co do stanowiska. Chcąc uzyskać z cisa Wojtka zimozieloną ścianę należy je sadzić w ostępach co 40cm. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 40-50cm
Wysokość docelowa: 400cm
Szerokość docelowa : 120cm
Tempo wzrostu: umiarkowane tempo wzrostu
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, próchnicza, przeciętna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : cień, półcień, słońce
Mrozoodporność: 5B
PH Gleby: obojętna, lekko zasadowa
Pokrój rośliny: kolumnowy
Ubarwienie igieł: zielone cały rok
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna

Cis pośredni Wojtek

- popularna odmiana o wąskokolumnowym pokroju

 

Cis pośredni Wojtek to jedna z chętniej wybieranych roślin na żywopłot. Pochodząca z Polski odmiana zaskarbiła sobie popularność dzięki stosunkowo szybkiemu wzrostowi. Przyczynia się do tego wąskokolumnowy pokrój, dzięki czemu sadząc cis Wojtek łatwo " odgrodzić" swoją posesję. Po 10 latach osiąga ok. 2m wysokości i 0,5m szerokości. 

Cis pośredni Wojtek jest odmianą męską, nie zawiązuje więc czerwonych owoców. Odróżnia się w ten sposób od innej popularnej odmiany żywopłotowej - cisa Hicksii, która te trujące nibyjagody posiada.

Docelowa wysokość tej odmiany to 3-4m, starsze egzemplarze przybierają natomiast kształt litery V.  

Igły ciemnozielone, błyszczące, krótkie, wyrastają dookoła gałązki dają efekt nastroszenia. 

 

Cis pośredni Wojtek - do stanowiska słonecznego, półcienistego jak i cienistego 

Cis pośredni Wojtek najlepiej rośnie na glebach żyznych i stosunkowo wilgotnych. Bardzo dobrze czuje się na przykład w sąsiedztwie zbiorników wodnych, gdzie panuje wysoka wilgotność powietrza.Najlepiej wygląda posadzony w pełnym słońcu, odwdzięczy się wtedy gęstym i zwartym wzrostem. Toleruje jednak również półcień oraz całkowite zacienienie. Roślina w pełni mrozoodporna - można ją sadzić na terenie całego kraju. Ne straszne jej także warunki miejskie  - dobrze znosi zanieczyszczone miejskie powietrze.

 

Cis pośredni Wojtek chętnie wybierany na żywopłoty 

Chętnie wybierana odmiana na zimozielone żywopłoty. Żeby osiągnąć ciemnozielona ścianę należy sadzić go w odstępach co 40cm. Cis pośredni Wojtek bardzo dobrze znosi ciecie i formowanie. Nie straszne mu intensywne strzyżenie, potrafi regenerować nawet grubsze pędy. Ta cech sprawia że bywa chętnie wykorzystywany do tworzenia zielonych formowanych rzeźb w ogrodzie

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Cis pośredni - WOJTEK - Taxus Media
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

CIS (TAXUS) - Bogaty wybór odmian cisa w ofercie szkółki roślin

Cisy to bardzo ważny element naszej oferty. W naszej szkółce roślin oferujemy wiele ozdobnych odmian cisów. Cisy są zimozielonymi drzewami i krzewami o różnej wielkości i pokroju. Zastosowanie cisów jest bardzo szerokie, można je wykorzystywać  na żywopłoty, urozmaicać nimi rabaty, stosować na szpalery. Są zazwyczaj dwupiennymi roślinami - męskie nie wytwarzają kulistych owoców. Części roślin posiadają trujące właściwości. Oferowane sadzonki cisa w naszej szkółce są dobrze ukorzenione i pochodzą z uprawy pojemnikowej. Taxus najczęściej wykorzystywany jest na zimozielone, formowane i nieformowane żywopłoty. Do najpopularniejszych odmian cisa należą - np. kolumnowe cisy Wojtek, David, Hillii, Hicksii. W sprzedaży posiadamy również odmiany miniaturowe, o różnym wybarwieniu i pokroju. Do odmian kulistych należy Klitzeklein. Chętnie wybierane są rozłożyste cisy Rapandens i jego żółta odmiana Aurea. Cisy znajdą zastosowanie w każdym ogrodzie - od małych przydomowych po duże parki. Zakupione u nas sadzonki cisów pochodzą z uprawy pojemnikowej, można sadzić przez cały sezon, dopóki ziemia nie przemarznie.