Bzy (sumbucus)

Bez czarny - GOLDEN TOWER - Sumbucus nigra

Kod produktu: 727626
32,00

Bez czarny Golden Tower - czyli "złot wieża" to piękna odmiana o złocisto-żółtych liściach oraz kolumnowym pokroju. Kwitnie na przełomie maja i czerwca, kwiaty białe, baldachowate. Polecana do ogrodów przydomowych - świetny akcent kolorystyczny do wielobarwnej kompozycji rabatowej. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok. 30cm
Wysokość docelowa: 200-300cm
Szerokość docelowa : 70cm
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: mrozoodporna
PH Gleby: zasadowa, lekko zasadowa, obojętna
Pokrój rośliny: wyprostowany, wąski
Ubarwienie liści: żółte
Pora kwitnienia : maj - czerwiec
Kolor kwiatów: kremowo-beżowe

Bez czarny Golden Tower

- "złota wieża", odmiana o kolumnowym pokroju i złocistym wybarwieniu liści

 

 

Bez czarny Golden Tower to jedna z ciekawszych odmian tej rośliny. Jest stosunkowo młoda, jej premiera nastąpiła w 2015r. na targach Plantarium, gdzie zdobyła brązowy medal. 

 

Jej nazwa "złota wieża" nie jest przypadkowa. Roślina ma wyprostowany, kolumnowy pokrój oraz całoroczne  - złociste wybarwienie liści. Są one również bardzo ozdobne jeśli chodzi o ich nietypowy kształt - bardo postrzępiony. Bez czarny Golden Tower dorasta do wysokości 2-3m, szerokość ok. 0,7m. Kwitnie na przełomie maja i czerwca, kwiaty białe, drobne - zebrane w baldachogrona

 

Odmiana łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu. Bardzo dobrze znosi przycinanie. Jest całkowicie mrozoodporna

 

 

Bez czarny Golden Tower, to wyjątkowa odmiana wśród innych tego gatunku. Ma duże walory dekoracyjne, dlatego warto ją sadzić w miejscu eksponowanym. Kolumnowy kształt i kompaktowe wymiary sprawiają że idealnie nadaje się do ogrodów o ograniczonej przestrzeni. Świetny akcent kolorystyczny na rabacie. Nadaje się do uprawy pojemnikowej na tarasie czy balkonie

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Bez czarny - GOLDEN TOWER - Sumbucus nigra
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Bzy - różnorodne odmiany Sumbucus nigra w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki bzów


Bez czarny odmiany ozdobne - właśnie takie rośliny znajdziecie z naszej szkółce roślin znajdującej sie w Zacywilkach. Różnią się one od dzikiego bzu czarnego o właściwościach leczniczych. Odmiany ozdobne bzu czarnego wyróżniają się zarówno ciekawym pokrojem, róźnorodnymi liśćmi czy osobliwym kwitnieniem. Poczynając od pokroju - kolumnowe bzy czarne to np. odmiana Black Tower o pięknych purpurowych liściach, czy Golden Tower o złocistych kolorach. Są to dobrze ukorzenione sadzonki bzu, hodowane w donicach. Bez czarny w pewnych odmianach ma bardzo atrakcyjne liście – Pulvelurenta o nakrapianych, kremowo-białych liściach, Madonna – o zielono-żółtych. Bez Black Lace Eva ma ładny, luźny pokrój i purpurowe liście. Owoce niektórych bzów można również wykorzystać kulinarnie lub do celów medycznych. Sumbucus nigra znajdzie wykorzystanie w ogrodach przydomowych oraz parkach i miejskich terenach. Podczas kwitnienia wabią owady – są to rośliny miododajne. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową sadzonek bzu czarnego.