Buki (fagus)

Buk pospolity - PURPUREA TRICOLOR - Fagus sylvatica

Kod produktu: L98456
80,00

Buk pospolity Purprea Tricolor to szybko rosnąca roślina, która z czasem stanie się wysokim drzewem o zaokrąglonej koronie. Cechą charakterystyczną są spore liście, które wielokrotnie zmieniają wybarwienie w ciągu roku. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c3/C5
Wysokość sadzonki : ok. 60-80cm
Wysokość po 10 lat. : 500cm
Szerokość po 10 lat. : 200cm
Wysokość docelowa: 3000cm
Szerokość docelowa : 2000cm
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby.
Pokrój rośliny: owalny
Ubarwienie liści: purpurowe, żółte, brązowe
Wymagania wodne: gleba umiarkowanie wilgotna

Buk Purpurea Tricolor - drzewo z charakterystycznym ubarwieniem liści

 

'Purpurea Tricolor' jest odmianą buka pospolitego. Jej charakterystyczną cechą są przede wszystkim  liście, które w sezonie zmieniają swoje wybarwienie nawet kilkakrotnie. Mogą przybierać barwę od różowej do purpurowej, zieloną, żółtą, aż do brązu. Roślina ta ma zaokrągloną koronę i może osiągać średnicę nawet 20 m. Średnia wysokość tej odmiany to aż 30 m. Rośnie bardzo szybko, po 10 latach potrafi mierzyć już 5 m wysokości i 2 m szerokości. Liście są zaś duże – 10 cm i mają jajowaty kształt. Porastają one bardzo gęsto gałęzie, przez co mogą powodować cień u podnóża  drzewa. Warto również zwrócić uwagę na ich niezwykłą strukturę, przypominającą nieco skórę.  Buk zaskakuje nie tylko kolorem liści, ale również barwą pnia. Późną jesienią, gdy opadną już wszystkie liście, ukazuje się przepiękny gładki i szary pień. Drzewo zawiązuje charakterystyczne, bukowe owoce. Jest również całkowicie mrozoodporne. Nie toleruje braku wody, dlatego warto zadbać o stałe nawodnienie tej rośliny. Szczególnie ważne jest to w przypadku młodych nasadzeń, których system korzeniowy nie sięga do wód gruntowych. Gleba odpowiednia dla tego gatunku buka powinna być żyzna, próchniczna od lekko zasadowego do całkowicie kwaśnego pH. Stanowisko powinno znajdować się w półcieniu, ewentualnie, przy dużej wilgotności gleby w miejscu nasłonecznionym. Najlepiej sprawdzi się w ogrodach dużych, których nie będzie w stanie przytłoczyć wielkością. W mniejszych można ograniczać jego rozmiary podcinaniem i formowaniem. Oba te zabiegi znosi bez problemów.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Buk pospolity - PURPUREA TRICOLOR - Fagus sylvatica
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Buki - różnorodne odmiany Fagus sylvatica w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki buków


Buk pospolity inaczej zwany bukiem zwyczajnym to drzewo naturalnie występujące w Europie o pięknej kopulastej koronie. Obecnie na rynku możemy spotkać liczne odmiany ozdobne buka pospolitego. Możemy wyróżnić buki płaczące, buki o owalnej koronie czy buki pospolite kolumnowe. W pierwszej kategorii możem wyróżnić m.in. kolumnowy, zielony buk Dawyck, jego złocistą odmianę Dawyck Gold czy purpurową Dawyck Purple, purpurowego buka Rohan Obelisk i wiele innych. Do odmian o przewisającym pokroju zaliczamy np. purpurowe buki płaczące Purple Fountain, Purpurea Pendula czy Black Swan, o złocistym zabarwieniu Aurea Pendula. Bardziej przypominające pokrojem swój gatunek są drzewa o owalnej koronie i należą do nich m.in.. odmiana o pięknych wielobrawnych liściach Purpurea Tricolor czy złocista Zlatia. Perełką dla kolekcjonerów i rzadkością w ogrodach cieszy się buk miniaturkaFagus sylvatica Mercedes . Buki zastosowanie znajdą nawet nie niewielkich ogrodach. Buki na żywopłot to głównie odmiany kolumnowe. Sadzonki buka oferowane przez naszą szkółkę to rośliny dobrze ukorzenione zazwyczaj w pojemnikach pięciolitrowych. Można je sadzić dopóki ziemia nie przymarznie.