Brzozy szczepione na pniu (Betula grafted on the stamp)

Brak zdjęcia
Towar niedostępny

Brzoza brodawkowata - YOUNGII - Betula pendula

Kod produktu: L61
150,00

Brzoza Youngii to odmiana  pozyskana metodą szczepienia cechująca się płaczącym pokrojem. Gęsto usiane liście z czasem tworzą szczelny, jasnozielony parasol. Polecana do nasadzeń soliterowych, najlepiej w centralnym miejscu ogrodu.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c15
Wysokość sadzonki : ok 150-180cm
Wysokość docelowa: 600cm
Szerokość docelowa : 600cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: roślina jest tolerancyjna względem typu gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie liści: zielone -> żółte
Wymagania wodne: gleba umiarkowanie wilgotna

Brzoza Youngii -

orygnialna odmiana o płaczącym pokroju

 

Odmiana brzozy 'Youngii' jest drzewem niedużym, o oryginalnym płaczącym wyglądzie. Jest to odmiana szczepiona na pniu, a jej wysokość zależy od miejsca szczepienia. Po tym zabiegu, pędy rośliny rosną ku ziemi, tworząc szeroki, sięgający podłoża parasol. Po 10 latach wymiary brzozy wynoszą ok. 6 m szerokości i max. 6 m wysokości.  Drzewo obdarzone jest gęstymi, jasnozielonymi liśćmi, pokrywającymi szczelnie całą roślinę. Powodując, że po kilku latach pień jest właściwie niewidoczny. W okresie jesiennym liście przebarwiają się na piękny żółty kolor. Brzoza jest gatunkiem o małych wymaganiach glebowych, poradzi sobie właściwie w każdych warunkach. Jednak idealne stanowisko do uprawy tej rośliny powinno znajdować się w pełnym nasłonecznieniu, na umiarkowanie wilgotnej, ale przepuszczalnej glebie. Nie ma znaczenia dla niej poziom pH gleby, co jest kolejnym atutem tej wyjątkowej brzozy. Jedynie stojące wody gruntowe są przeszkodą do prawidłowego rozwoju rośliny. Zapewniając jej te warunki, z pewności odwdzięczy się nam szybkim tempem wzrostu, pięknym kształtem i gęstością liści. W dodatku nie potrzebuje częstego nawożenia, wystarczy raz na 3-4 lata zasilić roślinę. Wszystko to sprawia, że nie wymaga ona wiele uwagi, by prawidłowo się rozwijać. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osoby, która ma mało czasu na opiekę nad florą ogrodu. Świetnie sprawdzi się w dużych i małych ogrodach, jak i otoczeniu wody.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Brzoza brodawkowata - YOUNGII - Betula pendula
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz