Berberysy (berberis)

Berberys Thunberga - GOLDEN RING - Berberis thunbergii

Kod produktu: 123245
Producent: Szkółka Zacywilki
18,00

Berberys Golden Ring o barwnych liściach, które wiosną i latem mienią się purpurą by jesienią przybrać bordowy odcień. Roślina, która ożywi, każdy monotonny ogród. Sprzedawane sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej - można sadzić cały rok.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 200cm
Szerokość docelowa : 200cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie liści: purpurowe/czerwone

Berberysy to pięknie cierniste krzewy, których cechą charakterystyczną są ozdobne liście. Grupa tych roślin pochodzi z Japonii. Odmiana Golden Ring spośród pozostałych berberysów wyróżnia się purpurowymi liśćmi z ozdobną żółtą obwódką. W maju/czerwcu krzew kwitnie na żółto, posiada małe, ale liczne kwiatuszki. Jesienią berberys przebarwia się na jaskrawy, wiśniowy kolor i przykuwa uwagę niedużymi owocami. Krzew może osiągnąć  2-3 m zarówno wysokości jak i szerokości – ma kopulasty kształt. Szukając stanowiska dla berberysa w swoim ogrodzie musimy pamiętać by było ono w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu. Jest to roślina prosta w uprawie i w zasadzie niewymagająca. Dobrze znosi suszę, siarczyste mrozy i nie straszne są jej zanieczyszczenia powietrza. Golden Ring słabo znosi jedynie gleby ciężkie i mokre. Roślina jest także tolerancyjna na cięcie i formowanie – zatem idealna propozycja dla osób, które lubią przycinać „po swojemu”. Bardzo łatwo przyjmuje się w nowym środowisku. Przed posadzeniem dla jeszcze lepszej adaptacji w nowym miejscu możemy namoczyć donicę z bryłą korzeniową w wodzie. Berberysy zazwyczaj sadzimy jako rośliny żywopłotowe lub w kompozycjach np. z trawami (miskantami chińskimi). Warto wspomnieć, że owoce berberysów są jadalne i mają szczególne właściwości lecznicze. Po przetworzeniu wykorzystuje się je m.in.: na schorzenia wątroby, zaburzenia trawienia, na gorączkę i przeziębienie oraz na uspokojenie.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Berberys Thunberga - GOLDEN RING - Berberis thunbergii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Berberysy - różnorodne odmiany Berberis thunbergii , Berberis ottawensis , Berberis koreana , Berberis media w ofercie szkółki roślin


Berberysy to jedne z mniej wymagającymi krzewów liściastych. Doskonale rozwijają się w naszym klimacie dodając do każdego ogrodu różnorodnej gamy kolorów. W ofercie szkółki możecie znaleźć odmiany kolumnowe, miniaturowe (berberysy karłowe), berberysy rozłożyste, doskonałe do pojedynczych nasadzeń jak i grupowych. Berberysy miniaturowe to m.in. odmiana Admiration o pięknych ciemnoczerwonych liściach ze złotą obwódką, zielony Kobold, żółty Tiny Gold (Golden Zwerg). Najchętniej wybierane sadzonki berberysów kolumnowych to np. żółta odmiana Maria, czerwony Red Pillar, zielona Erecta czy najpopularniejszy i najbardziej pomarańczowy Orange Ice bądź Orange Sunrise. To tylko kilka odmian z bogatej oferty naszej szkółki berberysów. Wszystkie rośliny pochodzące z naszej uprawy pojemnikowej są dobrze ukorzenione i można je sadzić przez cały rok. Większość jest łatwa w uprawie - doskonale znoszą cięcie i formowanie, są mrozoodporne. Ich pielęgnacja opiera się na podlewaniu i ewentualnym nawożeniu. Zimą ich główną ozdobą są często wielobarwne pędy i czerwone owoce. Berberysy zimozielone to odmiana Red Jewel - liście opadają przy większych spadkach temperatur. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą berberysów.