Berberysy (berberis)

Berebrys pomarańczowy Thunberga - MARIA - Berberis thunbergii

Kod produktu: 837363
Producent: Szkółka Zacywilki
20,00

Berberys Maria to bardzo piękna odmiana o wzniesionym pokroju i pomarańczowo-złotych liściach.  Świetnie znosi pełne słońce i  przetrzymuje suszę. Osiąga ok. 150cm wysokości  - może być wykorzystany jako akcent kolorystyczny, lub na niski żywopłot. W sprzedaży zdrowa i ukorzeniona sadzonka.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość docelowa: 150cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: umiarkowane tempo wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowice mrozoodporna
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: wzniesiony
Ubarwienie liści: pomarańczowe
Wymagania wodne: wytrzymuje suszę
Pora kwitnienia : maj/czerwiec
Kolor kwiatów: białe

Berberys Maria

- kolumnowa odmiana o pomarańczowych liściach

Berberys Thunberga Maria to krzew o interesującym, żółto-pomarańczowym wybarwieniu i wzniesionych lekko pędach. To roślina średniej wielkości, dorasta do ok 1,2-1,5 m wysokości. Liście odmiany “Maria” są dość duże, mają żółto-zieloną barwę, Młode pędy rośliny są czerwonawe na końcach. Jesienią krzew zmienia kolor na pomarańczowo-czerwony oraz zdobią go czerwone owoce. Owoce te, mogą pozostać na drzewie również zimą. Zdarza się to jednak rzadko, ponieważ zwykle są one zjadane przez ptaki, są bowiem jadalne. Na przełomie maja i czerwca pojawiają się piękne białe kwiaty. Odmiana “Maria” jest wyjątkowo, jak na rodzinę berberysów, wymagająca. Po pierwsze, preferuje glebą żyzną, o lekko kwaśnym pH. Stanowisko powinno być słoneczne, bądź w półcieniu. Nasłonecznienie sprawia, że liście się wybarwiają. Jeśli więc zależy nam na pięknych liściach, należy dokładnie przemyśleć kwestię wyboru odpowiedniego stanowiska. Berberys ten jest również odporny na mróz, dobrze znosi zanieczyszczenia i cięcia formujące. Przycinanie powoduje zagęszczanie się krzewu. Odmiana ta, świetnie sprawdzi się do tworzenia niskich żywopłotów (formowanych i nieformowanych) na obrzeżach rabat i wzdłuż ścieżek.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Berebrys pomarańczowy Thunberga - MARIA - Berberis thunbergii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Berberysy - różnorodne odmiany Berberis thunbergii , Berberis ottawensis , Berberis koreana , Berberis media w ofercie szkółki roślin


Berberysy to jedne z mniej wymagającymi krzewów liściastych. Doskonale rozwijają się w naszym klimacie dodając do każdego ogrodu różnorodnej gamy kolorów. W ofercie szkółki możecie znaleźć odmiany kolumnowe, miniaturowe (berberysy karłowe), berberysy rozłożyste, doskonałe do pojedynczych nasadzeń jak i grupowych. Berberysy miniaturowe to m.in. odmiana Admiration o pięknych ciemnoczerwonych liściach ze złotą obwódką, zielony Kobold, żółty Tiny Gold (Golden Zwerg). Najchętniej wybierane sadzonki berberysów kolumnowych to np. żółta odmiana Maria, czerwony Red Pillar, zielona Erecta czy najpopularniejszy i najbardziej pomarańczowy Orange Ice bądź Orange Sunrise. To tylko kilka odmian z bogatej oferty naszej szkółki berberysów. Wszystkie rośliny pochodzące z naszej uprawy pojemnikowej są dobrze ukorzenione i można je sadzić przez cały rok. Większość jest łatwa w uprawie - doskonale znoszą cięcie i formowanie, są mrozoodporne. Ich pielęgnacja opiera się na podlewaniu i ewentualnym nawożeniu. Zimą ich główną ozdobą są często wielobarwne pędy i czerwone owoce. Berberysy zimozielone to odmiana Red Jewel - liście opadają przy większych spadkach temperatur. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą berberysów.